Firma Trelleborg v těchto dnech uvádí na trh zcela novou vysoce výkonnou plnopryžovou  pneumatikou XP1000 přinášející maximální výkon a minimální dopad na životní prostřední.

Trelleborg se snaží výrazně zlepšit manipulaci s materiálem uvedením zcela nové pneumatiky XP1000 pro nejnáročnější pracovní a provozní podmínky. Pneumatika XP1000 poskytuje zákazníkům manipulujícím v přístavech, skladech a výrobních halách  optimální trakci a minimální vibrace, což přináší větší pohodlí, zvýšenou bezpečnost, nižší spotřebu paliva a delší životnost pneumatiky pro nákladově efektivnější a udržitelnější provoz.

Pneumatika XP1000 slibuje větší odolnost, větší stabilitu a pohodlí a zároveň snižuje dopad na životní prostředí – a to ve všech náročných aplikacích.

Souběžné srovnávací testy výkonu s konkurenčními pneumatikami ukazují, že pneumatika XP1000 vydrží až o 9 procent déle a nabízí zvýšení komfortu až o 13 procent. Její tři vnitřní vrstvy byly navrženy pro trvalý úspěch: lehká pneumatika obsahuje inovativní směs vláken vyrobenou z recyklovaných materiálů, která ušetří 866 tun ročně jen na materiálech a zároveň snižuje emise CO2 až o 110 tun ročně.

Zároveň XP1000 obsahuje technologii Pit Stop Line, patent fa Trelleborg, která informuje uživatele kdy je správný čas vyměnit pneumatiky, aby z nich mohli vytěžit maximum a snížit množství odpadu.

Pneumatika také obsahuje snadno rozpoznatelný a uživatelsky přívětivý systém označování, který pomáhá zákazníkům vybrat si správnou pneumatiku pro jejich provoz podle specifických požadavků a intenzity používání. XP1000 postupně nahradí pneumatiky Elite XP a M2.

Více informací naleznete na těchto odkazech:

YouTube video: https://www.youtube.com/watch?v=YjVm5w5i1eM